Kaip atpažinti šildymo katilą, kuris nėra skirtas granulėms

Su biomasės granulių populiarumo augimu tarp vartotojų padidėjo joms prtaikytų šildymo katilų paklausa. Labai gaila, bet rinkoje platinami šildymo katilai, kurių konstrukcija nepritaikyta granulių deginimui.  Katilai, kurie iš pradžių buvo skirti kūrenimui akmens anglimi arba malkomis, niekada negalės užtikrinti tinkamo efektyvumo, kūrenant granulėmis. Žemiau pateikti penki požymiai, pagal kuriuos galima aiškiai pasakyti, kad šildymo katilas pagamintas kūrenti ne granulėms, o tik tam pritaikytas.


 1. Trumpa konvekcinė dalis

Kūrenant granulėmis, labai svarbus pakankamai ilgas dūminių dujų išėjimo kelias. Malkomis kūrenamuose katiluose paprastai naudojama taip vadinama lentynų sistema. Tokiame katile kūrenant granules gūminės dujos nespės nuvesti šilumos į šildymo sistemą, ir didžioji dalis energijos išeis per kaminą.


2. Didelė dūminių dujų temperatūra

Tikras granulėmis kūrenamas katilas visada dūminėse dujose sukauptą šilumą konvekcinėje dalyje šilumokaičio pagalba nuves patalpų šildymui. Jei dūmtraukyje išeinančių dūminių dujų temperatūra viršija 150 C, yra visiškai aišku, kad katilas nėra skirtas granulėms, ir daugiau šildo aplinką nei Jūsų namus. 


3. Galima naudoti bet kokį kurą

Sena ties – kas tinka viskam, iš tiesų netinka niekam. Kiekvieno kuro degimo temperatūra, liepsnos intensyvumas ir dūminių dujų turinys ir apimtis yra skirtingi. Todėl ir kiekvienam kurui būtinas savas, specifinės konstrukcijos katilas. Katilai, kurie pritaikyti įvairiam kurui, nei su vienu iš jų nepasieks tinkamo efektyvumo.

 

4. Ketaus (čuguno) korpusas

Ketus ar čugunas, nors ir pigesnis, netinka šildymui granulėmis. Ant jo porėto paviršiaus nusėda pelenai ir nuosėdos, kurias labai sunku išvalyti. Todėl teisingai įrengtas plieninis katilas neišdega, nerūdija ir neapauga suodžiais. Be to, ketaus katiluose yra per mažas konvekcinė dalies paviršius, o šiluma iš pakuros išeina per dūmtraukį, o ne šilumokaičio pagalba nuvedama į šildymo sistemą. 

 

5. Vieno sriegio konvejerio padavimo sistema

Granulių padavimo sistemoje, kurią sudaro vieno sriegio konvejeris (šnekas), yra įmanomas atgalinis granulių rusenimas. Kaip saugumo sistema, kad rusenimas neperitų į granulių saugojimo talpą, yra įrengta vandens talpa, kuri atskirta parafino sluoksniu. Jei padavimo sistemoje prasideda rusenimas, parafinas ištirpsta ir į padavimo sistemą suteka vanduo. Tokiu atveju granulės srieginiame konvejeryje išbrinksta ir suskyla į šlapiio pluošto masę, o katilo veikimą galima atnaujinti tik išardžius ir išvalius padavimo sistemą. 


Kad kūrenimas granulėmis būtų efektyvus ir naudingas, būtina naudoti tik specialiai pagamintą granulių kūrenimo katilą, kuriame nenutinka nei viena, aukščiau minėta problema. Mūsų produktai jau 20 metų gaminami ir pastoviai tobulinami, kad būtų pasiekti geriausi rezultati, kūrenant granulėmis. Mūsų klientė aptarnavimo specialistai su malonumu suras Jums tinkamą sprendimą. 

0

 .