Puikus efektyvumas

Lambda zondas

Vienas reikšmingų sudegimo proceso kriterijų yra deguonies kiekis išeinančiose dūminėse dujose. Per didelis deguonies kiekis nurodo į tai, kad atvestas oras nėra pilnai išnaudojamas degimui ir gesina katilą. Savo ruožtu, esant mažesniam deguonies kiekiui, dalis kuro nesudega. Jis smulkių dalelių pavidalu išeina iš degiklio ir kartu su dūminėmis dujomis, ir sudaro katile ir dūmtraukyje suodžių nuosėdas. Taip yra sumažinamas katilo efektyvumas ir dažniau tenka valyti  katilą. Lambda zondas analizuoja deguonies kiekį dūminėse dujose ir koreguoja jo padavimą ventiliatoriumi, kad išeinančiose dūminėse dujose daguonies kiekis būtų maždaug 4-6%, tai palaikant optimalų degimui reikalingo oro kiekį degiklyje.

Natūralus traukos atbulinis vožtuvas

Kūrenimo metu labai svarbu išlaikyti katile tolygų oro srautą, kad dūminės dujos eitų per konvekcinę dalį ir joje savo šilumą atiduotų šildymo sistemai. Todėl, atvejais, kai degiklyje deginamos ne granulės, oro srautas pasiekia priešingą efektą – karštas, degimo metu nesuskaidytas oras atvėsta šilumokaičio vamzdžiuose. Mūsų katilai aprūpinti natūralios traukos atbuliniu vožtuvu, kuris uždaro oro pavadimą į katilą, kai jame nevyksta degimas. Tokiu būdu nutraukiamas oro srautas, o katile sukaupta šiluma išsaugoma, kad ji būtų panaudota vėliau.

Kūgio pavidalo degimo kamera

Kad liepsna būtų koncentruota ir pilnai sudegintų visą kurą, mūsų degiklis yra papildytas kūgio pavidalo kamera. Vidinėje kūgio dalyje susidaro sūkurys, kuris skatina teisingą, degimui būtiną, dujų sumaišymą. Tuo pačiu metu, stabdymas kūgio viršutinėje dalyje užtikrina, kad ir smulkiosios granulių dalelės, kurios išcentrinės jėgos efekto rezultate sūkurio yra prispaustos prie kūgio sienų, išlaikomos degiklyje pakankamai ilgą laiką, kad galėtų pilnai sudegti. Visas kuras sudega degiklyje, o ne rusena pakuros apačioje, ar su dūminėmis dujomis įpučiamas į konvekcinę katilo dalį.  Todėl degimo procesas yra efektyvesnis, reikia mažiau kuro ir valyti jį tenka rečiau. Tuo pačiu metu, degiklis spėja sudeginti ženkliai didesnį kuro kiekį, bei galima gauti didesnę galią esant mažesniems degiklio ir katilo matmenims.

Granulių lygio jutiklis

Mūsų katilai gali veikti be perstojo visą savaitę ir net ilgiau, kol talpoje yra granulių. Atveju, jei talpoje užsibaigė kuras, padavimo mechanizme įrengtas granulių lygio jutiklis duoda katilui signalą, kad kūrenimas būtų nutrauktas. Sustabdomas granulių padavimas ir oro ventiliatorius, taupant elektros energiją, o natūralios traukos atbulinis vožtuvas neleidžia katilui ataušti. Todėl nereikia jaudintis, jei kažkada pamiršote papldyti kuro atsargas – katilo veikimas bus saugiai sustabdytas iki momento, kai talpa vėl bus užpildyta granulėmis.

0

 .